امام جمعه وقت

زندگی نامه حجت الاسلام و المسلمین هاشمی امام جمعه شهر کوشک

زندگي‌نامۀ امام جمعه محترم شهر کوشک حجت الاسلام و المسلمين سيد محمدعلي هاشمي

او فرزند شهيد حجت الاسلام سيد حسين هاشمي و از تبار هاشمي‌هاي طالخونچۀ اصفهان است. اين خاندان، خانداني عالم‌پرور هستند كه از ديرباز، همگي از فقها و علماي مورد اعتماد مردم منطقه بوده‌اند و كساني همچون آيت الله سيد اسماعيل هاشمي ـ نمايندۀ مردم در مجلس خبرگان رهبري ـ را پروش داده‌اند. حجت السلام و المسلمين سيد محمد علي هاشمي، نوادۀ مرحوم سيد تقي هاشمي ـ از علما و مدرسان حوزۀ علميۀ اصفهان ـ است و از طرف مادري نيز، به خانوادۀ «نفر دهسرخي» منتسب مي‌باشد.

او در سال 1363 به دنيا آمد. از همان ابتدا، به خاطر جذابيت‌هاي فردي و اخلاقي و هوش و تديّنش، مورد عنايت خانواده و اطرافيان قرار گرفت. تنها دو سال داشت كه پدرش در جنگ عليه دژخيمان بعثي، در عمليات كربلاي پنج و در منطقۀ شلمچه، جاويد الاثر شد و پس از 12 سال، همانند اربابش سيد الشهدا با پيكري بدون سر، به آغوش ميهن بازگشت. با مشخص شدن شهادت پدر، انقلاب روحي عجيبي در محمدعلي به وجود آمد. او با پدر شهيدش، ميثاقي جاودانه بست و به خاطر علاقۀ فردي و خانوادگي به علوم ديني، راهي حوزه شد و مدال سربازي امام زمان بر سينه‌اش نقش بست. او در حوزۀ امام هادي مشغول تحصيل شد و در مقطع دبيرستان نيز به تحصيل خود ادامه داد. با گذراندن دروس حوزوي و دانشگاهي، به موفقيت‌هاي چشم‌گيري در اين دو نهاد علمي دست يافت و به عنوان فردي بالغ و آگاه، در دو محيط حوزه و دانشگاه شناخته شد.

در سال 1387 و پس از 9 سال تحصيل موفق در علوم حوزوي، به دست مبارك حضرت آيت الله مظاهري حفظه الله، ملبس به لباس روحانيت شد و به عنوان يك روحاني وارسته، در مساجد و هيئات، به سخنراني و مشاورۀ ديني و تربيت جوانان پرداخت. بيش از هشت سال است كه فعاليت‌هاي او به عنوان امام جماعت، استمرار داشته و مسجد او، به عنوان يكي از مساجد موفق در تربيت نيروهاي مذهبي به شمار مي‌رود. در فن بيان و سخنراني نيز، جزو موفق‌ترين سخنرانان مذهبي است و نوارها و جلسات سخنراني‌اش، مورد پسند خاص و عام مي‌باشد و در هيئت رزمندگان اسلام، به عنوان سخنران فعاليت دارد. وی پس از اتمام سطح دو، به تحصيل در دانشگاه ادامه داد و با اخذ مجوز ورود به دانشگاه در مقطع كارشناسي ارشد، در رشتۀ فلسفه و حكمت، مشغول به تحصيل شد و پس از دو سال، با رتبه و پايان‌نامه‌اي عالي، مدرك كارشناسي ارشد را دريافت كرد. هم‌زمان در حوزه نيز به مدت پنج سال، در درس خارج فقه و اصول آيت الله مظاهري، آيت الله موسوي درچه‌اي و آيت الله مهدوي شركت كرد. در سال 1393 موفق شد مجوز تحصيل در مقطع دكتري، در رشتۀ تخصصي فلسفه و حكمت را به دست آورد. در حال حاضر، مراحل پاياني اخذ مدرك دكتراي تخصصي را مي‌گذراند. هم اکنون ایشان بعنوان امام جمعه شهر کوشک از سوی مقام معظم رهبری منسوب گردیده که این خود برگ زرین دیگری است در دفتر افتخارات وی چرا که یکی از جوان ترین ایمه جمعه کشور می باشد.

حکم انتصاب امام جمعه شهر کوشک

تمامی حقوق سایت برای دفتر امام جمعه شهر کوشک محفوظ است.طراحی سایت و سئو :طراحی سایت پوشش